Gdańsk Dźwiga Muzę to jeden z nielicznych w Polsce i Europie festiwali poświęconych w głównej mierze kulturze tańca. Z roku na rok festiwal jest coraz bardziej znaną, nie tylko w Polsce, imprezą. Gdańsk Dźwiga Muzę, pomimo że jest festiwalem stosunkowo młodym, stał się już świętem tańca i muzyki, na który z utęsknieniem czeka coraz więcej osób.

Festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę odbywa się od 2009 roku w samym sercu Gdańska, na Placu Zebrań Ludowych, który na czas festiwalu przekształca się w prawdziwe muzyczne miasteczko festiwalowe. W tym roku festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę odbędzie się w dniach od 18 do 20 lipca 2014 roku (od piątku do niedzieli). W 2014 roku odbędzie się już szósta edycja festiwalu.

Festiwal rokrocznie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem zarówno gdańszczan, jak również przebywających w Gdańsku i Trójmieście urlopowiczów i turystów. Można więc powiedzieć, że festiwal Gdańsk Dźwiga Muzę w ciągu zaledwie kilku lat stał się jednym z głównych wakacyjnych atrakcji Gdańska.

Głównymi elementami festiwalu są:
  • Bitwy taneczne – zawody zespołów tanecznych, rywalizujących o nagrodę pieniężną oraz puchar Prezydenta Gdańska
  • Warsztaty beatboxu prowadzone prowadzone przez znanych na świecie beatboxerów
  • Street Art – warsztaty dla amatorów tworzenia graffiti
  • Muzyka w doskonałym wykonaniu, której na pewno nie zabraknie również w tegorocznym festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę

Kto będzie w tym roku gwiazdami festiwalu jeszcze nie wiadomo. Wiadomo, że podobnie jak w zeszłym roku jeden z festiwalowych dni będzie dniem rockowym, a pozostałe hip-hopowe. Organizatorzy zapewniają, że podobnie jak to było w latach ubiegłych, również w tym roku widzowie festiwalu będą mogli podziwiać znanych, nie tylko w Polsce, artystów.

Organizatorem festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę jest Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury. Więcej o festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę już w wkrótce.

 

więcej na temat festiwalu już wkrótce tutaj
zadaj pytanie na temat festiwalu tutaj
Podziel się informacją ze znajomymi:
Facebook Twitter Email