Odbywający się w Gdańsku Jarmark Dominikański jest najstarszą w Polsce imprezą plenerową o charakterze handlowo – rozrywkowym. Po raz pierwszy odbył się w 1260 roku i był imprezą o charakterze religijno – handlowym, gdyż uroczystości odpustowe połączono z jarmarkiem handlowym.

Obecnie Jarmark św. Dominika, powszechnie nazywany Jarmarkiem Dominikańskim jest połączeniem niezwykle bogatej oferty handlowej z ponad tysiącem stoisk z wyrobami artystycznymi, regionalnymi, rzemieślniczymi oraz występów artystycznych.  W poprzednim roku Jarmark Dominikański w Gdańsku odwiedziło ponad 6 milionów osób. Można się spodziewać, że w roku 2014 gdański Jarmark Dominikański odwiedzi podobna liczba osób.

Jarmark Dominikański w 2014 roku odbędzie się w dniach 26 lipca – 17 sierpnia. Początek Jarmarku zbiega się z VI Światowym Zjazdem Gdańszczan, który odbędzie się w dniach 25-27 lipca.

Program artystyczny tegorocznego Jarmarku Dominikańskiego – podobnie jak w latach poprzednich – będzie obfitował w wiele atrakcji. W ramach Jarmarku Dominikańskiego 2014 odbędą się koncerty takich gwiazd jak Kayah, Ania Rusowicz, Martyna Jakubowicz, Natalia Przybysz. Swoje święto będą mieli również miłośnicy muzyki pop , jazzu, gospel, folku oraz disco. W programie znajdziemy również szereg imprez dla najmłodszych, a także zawody strong manów. Pełny program Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku 2014 można znaleźć tutaj < tutaj >

Mnogość i różnorodność tegorocznych imprez, które będą się odbywać w ramach Jarmarku św. Dominika oznacza, że każdy znajdzie w programie imprezy coś ciekawego dla siebie. Można się więc spodziewać, że Jarmark Dominikański w Gdańsku A.D. 2014 będzie w tym roku równie chętnie odwiedzany przez gdańszczan oraz przebywających w Gdańsku turystów.

Wszystkich, którzy szukają tanich i wygodnych noclegów w Gdańsku zapraszamy do naszych apartamentów w Gdańsku: Apartamentu Gdańsk Brzeźno, Apartamentu Gdańsk Jelitkowo oraz Apartamentu Gdańsk Oliwa. Nasze apartamenty czekają na gości Jarmarku Dominikańskiego oraz wszystkich turystów, którzy planują spędzić wakacje 2014 w Gdańsku i Trójmieście.

Podziel się informacją ze znajomymi:
Facebook Twitter Email