Plaża w Gdańsku Jelitkowie jest jedną z najchętniej odwiedzanych, zarówno przez turystów, jak również samych gdańszczan plaż Trójmiasta.  Tym, co decyduje o atrakcyjności tego miejsca jest bez wątpienia położenie i wspaniały “klimat”  jelitkowskiej plaży.

Plaża w Gdańsku Jelitkowie znajduje się w północnej części Gdańska nad Potokiem Oliwskim, u jego ujścia do Zatoki Gdańskiej. Do plaży przylega Park Jelitkowski, który także jest miejscem ochoczo odwiedzanym przez turystów i gdańskich plażowiczów.

Plaża jelitkowska

Do plaży w Gdańsku Jelitkowie łatwo dotrzeć różnymi środkami transportu. Najbardziej przyjemna może się okazać podróż rowerem, bo do plaży prowadzi ścieżka rowerowa. Równie łatwo dotrzeć do plaży komunikacją miejską. Od przystanków autobusów i tramwajów do samej plaży jest zaledwie kilkaset metrów.

Sama plaża w Gdańsku Jelitkowie, która w zeszłym roku już po raz kolejny mogła się poszczycić Certyfikatem Błękitnej Flagi przyznawanym tylko najlepszym plażom na świecie spełniającym bardzo wymagające kryteria, posiada kilkanaście przebieralni, wydzielone kąpielisko dla grup kolonijnych, zjeżdżalnie wodne, brodzik dla dzieci, które mogą się bezpiecznie kąpać pod czujnym okiem ratowników.

Wieczorem plaża w Gdańsku Jelitkowie zamienia się w gwarne miejsce z tętniącym życiem nocnym. Zarówno na samej plaży, jak również w okolicznych klubach życie nocne trwa aż do samego świtu. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają miejsca do potańczenia w rytmie muzyki, jak również osoby chcące spokojnie posiedzieć przy chłodnym piwku.

Kitesurf jelitkowo

Plaża w Gdańsku Jelitkowie jest również jednym z ulubionych miejsc naszych gości, którzy zdecydowali się na spędzenie wakacji w Gdańsku oraz wybrali noclegi właśnie w naszych apartamentach. Jeden z nich oddalony jest zaledwie o 500 metrów od plaży w Gdańsku Jelitkowie. Inne znajdują się w równie doskonałych lokalizacjach Gdańska. Zapraszamy do naszych tanich apartamentów w Gdańsku i do spędzenia wakacji w Gdańsku!
Źródło:
kapieliskagdansk.pl
Podziel się informacją ze znajomymi:
Facebook Twitter Email